Agata Majewska

[:pl]Agata Majewska[:]

IQPharma

[:pl]

Studentka VI roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dzięki praktykom w Mackay Memorial Hospital w Tajpej, Sultan Qaboos University Hospital w Muskacie oraz Asklepios Klinikum Uckermark w Schwedt poszerzyłą swoje zainteresowania o zagadnienia związane z informatyzacją systemu ochrony zdrowia oraz jego wpływem na wzrost efektywności pracy lekarza w innych krajach.
Jako członek zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego WUM, od 4 lat członek Studenckiego Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM oraz Kierownik mini-grantu w zakresie diabetologii we współpracy z Kliniką Diabetologii i Chorób Wewnętrznych WUM, miała okazję zdobycia doświadczenia w pracach badawczych oraz badaniach klinicznych.
Jako Data Manager w firmie IQPharma S.A. zajmuje się badaniami klinicznymi, obserwacyjnymi od strony firmy CRO.
Stypendystka IV edycji Projektu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez Fundacja im. Lesława A. Pagi.
W związku ze szczególnym zainteresowaniem grupą pacjentek w ciąży to właśnie dla tej grupy pacjentek uważa za istotne ujednolicenie rejestru medycznego przebiegu ciąży w Polsce. Uważa, że wykorzystanie usług telemedycznych może przyczynić się do poprawy jakości oferowanych usług ginekologiczno-położniczych oraz poprawę adherence. Duży potencjał widzi w zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania w sektorze ochrony zdrowia w Polsce.

[:]