Jacek Dygut

[:pl]Jacek Dygut[:]

CompleVita

[:pl]

Lekarz z olbrzymim doświadczeniem i ogromną pasją. Studia ukończył w Krakowie w 1987 jako najlepszy student na roku. W kolejnych latach kroczył po szczeblach zawodowych zdobywając I (1994) i II (2001) stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ortopedii i traumatologii. Jako chirurg pomógł tysiącom chorych. Wystarczy wspomnieć, że wykonał około 400 całkowitych a 700 częściowych wymian stawów biodrowych oraz 2700 asyst przy wymianach stawów. Przeprowadził około 40 całkowitych wymian stawów kolanowych, 3670 zespoleń kości długich, 7200 zespoleń kości krótkich, 384 transplantacji skóry.
Opierając się na olbrzymim doświadczeniu doktor Jacek Dygut pracował w zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Przemyślu oraz Rzeszowie (1999) jako przewodniczący komisji. Ponadto jako lekarz orzecznik pracował w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń (1993 – 2003) oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (1995 – 2000). Od roku 2001 figuruje jako biegły sądowy – ekspert w dziedzinie ortopedii i traumatologii w Sądzie Okręgowym w Krakowie, Krośnie, Rzeszowie oraz Warszawie.
Mając na uwadze, że niezwykle istotna w ortopedii jest profilaktyka i rehabilitacja, nieustanie poszerzając swoją wiedzę medyczną po kilku latach szkoleń w 2016 uzyskał specjalizację z zakresu rehabilitacji medycznej. Do jego olbrzymiego doświadczenia jako chirurga ortopedy doszedł szereg zagadnień związanych z m.in.: neurorehabilitacją, onkologią, rehabilitacją dzieci z przewlekłymi chorobami układu oddechowego, zakażeniami HIV i chorobą AIDS, współczesnymi kierunkami protezowania i aparatowania kończyn górnych, dolnych i tułowia.
Jego olbrzymie doświadczenie poparte nieustannym kształceniem musiało oprócz pogłębionej praktyki lekarskiej spotkać się z pracą naukową. Obecnie doktor Jacek Dygut współpracuje na polu Nauk Medycznych z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Polsce gromadząc pokaźny dorobek. Jest inicjatorem wielu przedsięwzięć projektowych, autorem szeregu publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, jak również autorem projektów urządzeń ortopedycznych zawartych w zgłoszeniach patentowych.
Jest lekarzem empatycznym, otwartym, a co niezwykle ważne wsłuchującym się w zgłaszane problemy pacjentów. Cechuje go nieprzeciętna intuicja lekarska, która poparta wiedzą i doświadczeniem powoduje, że doktor Jacek Dygut celnie diagnozuje nawet najtrudniejsze przypadki. Zawsze uśmiechnięty i pełen optymizmu swoim sposobem bycia i traktowania pacjentów wzmaga pozytywne nastawienie do choroby i wiarę w pomyślnie zakończoną terapię. Jest to lekarz godny polecenia.

[:]