Yuriy Svartsov

[:pl]Yuriy Svartsov[:]

SBS Group

[:pl]

Po ukończeniu studiów chemicznych w roku 1999 na uniwersytecie państwowym w Charkowie im. V.N. Karazina, w Ukrainie, rozpoczął studia doktoranckie w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii nauk w Warszawie.
W roku 2006 po obronie pracy doktorskiej zatytułowanej „Photophysics of aminosubstituted phtalides” uzyskał tytuł Doktora nauk chemicznych. Po obronie tytułu doktorskiego pracował jako PostDoc (post-doctoral researcher) w uniwersytecie im. Heinrich-Heine w Dusseldorfie, Niemcy, oraz w uniwersytecie im. Johannesa Keplera w Linz, Austria.
Od roku 2009 pracuje w przemyśle farmaceutycznym. W ciągu dwóch lat pracował w dziale kontroli jakości przedsiębiorstwa farmaceutycznego Berlin-Chemie AG w Berlinie, która wchodzi w koncern Menarini Group. W firmie Berlin-Chemie nauczył się zasad pracy w środowisku GMP, zapoznał się z technikami analityki farmaceutycznej szeroko stosowanej w kontroli jakości wyrobów farmaceutycznych oraz z walidacją stosowanych metod badawczych.
Obecnie pracuje w dziale sprzedaży serwisów analitycznych koncernu SGS Group. W swojej pracy skupia się na badaniach materiałów używanych w przemyśle (bio)farmaceutycznym (jak opakowanie leków oraz materiał używany w produkcji) pod kątem bezpieczeństwa dla użytkownika końcowego (pacjenta) tzn. analizy Extractabes oraz Leachables.

[:]